Опожарен џип во Скопје

Возило џип „мерцедес“ со скопски таблички ноќеска е опожарен на улицата „Миладин Поповиќ“ во Скопје.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека возилото е сопственост на А.Р (56) од Скопје. 

Возилото е опожарено околу 01:30 часот и во гаснењето на пожарот интервенирале четворица пожарникари. 

Причинета е материјална штета од околу 150 илјади денари.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

nike air max 1 sale