Онесвестен маж пронајден на една скопска улица

Маж е пронајден онесвестен на една скопска улица. 

На 13.05.2022 околу 02.05 часот полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар на ул.„Никола Малешевски“ го пронашле А.К.(70) од Скопје во бессознание, по што е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид изврши екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.