Ограбена уште една аптека во Скопје

На 11.10.2021 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека во трговски центар на бул.„Партизански Одреди“ едно лице со закана и употреба на сила кон вработената одзело пари од касата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.