Синоќа околу 21 часот во Скопје, во спортска обложувалница „Спорт Лајф“ на улица „Тале Христов“ непознато лице со закана со пиштол од вработениот одзел засега неутврдена сума на пари, по што напуштил местото на настанот.

Се работи на пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.