Ограбена обложувалница во Скопје

Непознат сторител вчера во 19.40 часот ја ограбил спортската обложувалница на бул.„Крсте Петков Мисирков“ во Скопје.


Тој извршил разбојништво врз вработениот, при што ги одзел парите од дневниот промет, а потоа побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

cheap nike air max 90