Вчера околу 15,40 часот во Скопје на ул.„Лазо Трповски“ во обложувалница „Златна Копачка“ од страна на непознато лице вооружено со огнено оружје-пиштол било извршено разбојништво, информираат од МВР.

При грабежот била одземени сума на пари од околу 100.000 денари.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.