Ограбен таксист во Шуто Оризари

На 08.12.2019 година во 05.30 часот во СВР Скопје, К.Ц. пријавил дека околу 04.30 часот во н.Шуто Оризари, додека управувал такси возило, три лица со физичка сила му одзеле пари, мобилен телефон и таблет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.