Иако спортската јавност веќе е запознаена со целата биографија на едни од најпознатите фудбалери кои никогаш не ја криеале, сепак фанатиците на фудбалот само уште еднаш направија компилација од домовите на познатите фудбалери.

Во ведеото ги има домовите на  Меси, Роналдо, Руни, Нејмар, Стерлинг, Бензема, Санчез, Бекам и Ибрахимовиќ, кои буквално со макотрпна работа и труд успеале од трошни колиби да направат луксузни домови, уживајте во видеото.