Од недела попладне дожд и грмежи

Претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 38 степени.

До недела ќе се задржи стабилно и топло време. Зголемување на облачноста ќе има
во петок и сабота, а од недела попладне и во наредните денови ќе има појава на локален
пороен дожд, грмежи и засилен ветер.