Од денеска бензините поевтини, дизелот поскап

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинија, а дизелот поскапе.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 1 денар за литар и изнесува 48,5 денари за литар. ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтини за 1,5 денар на 50,5 денари за литар.

Цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за 0,50 денари на 46 и 35 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголеми за 0,153 денари и изнесува 18,891 денари за килограм.