Обљубено малолетно девојче од Крива Паланка

Жена од Крива Паланка пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината малолетна ќерка. 

- На 11.03.2024 во 10.00 часот во ОВР Крива Паланка, 32-годишна жена од Крива Паланка пријавила дека Б.Д. од Штип извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата во дневниот билтен.