Нервоза меѓу возачите и гужви по улиците: Дождот направи проблеми во сообраќајoт (ВИДЕО)

Само еден дожд и веќе настануваат проблеми во сообраќајот во Скопје.

Поладнево може да се забележи нервоза меѓу возачите и гужви по улиците. На булеварот „Гоце Делчев“ има колона возила закочени на улицата, од каде што одекнуваат свирежи.

Ова не е првпат во ударните термини, попладне во периодот меѓу 16 и 17 часот, кога сите се враќаат од работа да бидат блокрани улиците.

Погледнете:

 

nike air max 1 sale