Непознато лице фрлило запалилива течност пред продавница за гуми во скопски Карпош

Во саботата непознато лице фрлило запалилива течност пред продавница за гуми во скопски Карпош. 

На 24.09.2022 е пријавено дека околу 04.00 часот кон излог на продавница за гуми на подрачјето на Карпош, сопственост на М.Ф.(48) од Скопје, била исфрлена запалива течност, од која бил предизвикан пожар. Повредени лица нема, пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираа од МВР.