Состојки:

- 1 и половина кг компири

- половина литар павлака за готвење

- 2 дл млеко

- 1 дл масло

- 1 вреќичка супа од печурки

- малку бибер, вегета и магдонос

- сирење по желба

Подготовка:

Излупете ги компирите и исецкајте ги на кругови. Зачинете ги со бибер и вегета и измешајте.

Правот од супата со печурки измешајте го со павлаката, па додадете млеко и масло, потоа ситно исецкан магдонос и измешајте.

Компирите ставете ги во тепсија и прелијте ги со подготвената павлака со состојките.

Печете во веќе загреана рерна на 200 степени од 35-40 минути.

На кратко извадете надвор и наросете одозгора рендано сирење, онолку колку што сакате. Вратете во рерна да отстоу уште 10 минути, доека да се стопи сирењето.