Неодолив кокос ролат - готов за 10 минути (ВИДЕО)

Доколку ви се јаде нешто слатко, а немате идеја, или немате многу време за подготовка на комплицирани слатки, ова е рецепт за вас.

Состојки:

400 гр мелени бисквити

2 лажици како прав

180 гр шеќер

130 мл млеко

1/2 шолја кафе

рум (по вкус)

300 гр маргарин или путер

220 гр шеќер

200 гр кокос

кокос за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу: