Неколку скопски улици утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Свети Кирил и Методиј“ и „Димитрие Чуповски“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради промена на затварач на ул. „Свети Кирил и Методиј“ бр.48.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.