Неколку скопски улици утре без струја

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре (вторник) без електрична енергија ќе останат:

- во периодот од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од село Миладиновци ул.2, ул.6, ул.7 и ул.8 (општина Илинден).