Неколку лица повредени во тепечката на „Рузвелтова“

Неколку лица се повредени при убод со нож во масовната тепачка која вечерва се случи на улицата на „Рузвелтова“. Според извори на Скопје Инфо тепачката се случила по претходна расправија, а завршила со физичка пресметка во која биле употребени и ножеви. 

Претходно Скопје Инфо  објави дека настанот се случил во локал во близина на СЈО. 

 

new nike air max 2019