Недоразбирање и закани во Чаир

На 19.09.2021 во 23.00 часот во СВР Скопје, М.С.(44) од Скопје пријавил дека околу 18.50 часот во двор од куќа на подрачје на Чаир, по претходно недоразбирање, тој и И.С. биле физички нападнати од Ф.С. и Ф.С..

Според пријавеното, едниот од нив носел огнено оружје, но не го употребил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.