Неделна временска прогноза

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено претпладне и во вечерните часови, соопшти Управата за хидерометеоролошки работи.

Ќе дува слаб до умерен ветeр од југоисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 5 до 10, а максималната од 12 до 18 степени.

И во Скопје, времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд.

Во вторник во попладневните часови облачноста насекаде ќе се намали, а во среда и четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер. Повторно затоплување се очекува од петок.

new nike air max 2019