Неделна временска прогноза

Денеска попладне, повеќе во планинските региони на западот и на северот ќе биде нестабилно со дожд и грмежи, соопшти Управата за хидерометеоролошки работи.

До среда се очекува да биде топло, со попладневна нестабилност претежно во планините и особено на запад, која ќе е проследена со појава на локален пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер.

Во среда и четврток времето ќе биде претежно стабилно и топло.

 

cheap nike free run 5.0