Неделен хороскоп: 12-18 февруари

Што ни носи неделата која е пред нас?

Photo by Jon Ly on Unsplash

ОВЕН

Сè е во фокусот на заедницата, драги Овни. Во вторник, вашата планета Марс влегува во Водолија и ви помага да бидете гласот на оние кои се помалку силни од вас. Потоа во петок, Венера влегува во Водолија, инспирирајќи ве да направите микс од романсата и пријателството, особено во сабота со помош на конјункцијата на Венера и Плутон. Сезоната на Рибите започнува во недела а тоа за вас носи време за одмор и релаксација.

Прочитајте повеќе тука.

БИК

Конекции и вештини. Марс влегува во Водолија во вторник и ги привлекува луѓето кои  гледаат на вашите вештини како пат за успех во кариерата. Венера влегува во Водолија во петок, а потоа формира конјукција со интензивниот Плутон следниот ден, инспирирајќи разговор со колега за поправање на односите. Сезоната на Риби започнува во недела и го иницира вашето најубаво време од годината, на полето на пријателствата и дружбите.

Прочитајте повеќе тука.

БЛИЗНАЦИ

Време е за откритија, Близнаци! Марс влегува во Водолија во вторник и ве инспирира да ги гледате работите поинаку, а потоа Венера влегува во Водолија во петок и ја трансформира вашата перспектива за врските. Можете да го примените ова ново знаење под саботната конјункција на Венера-Плутон. Сезоната на Риби започнува во недела и го започнува вашиот професионално најуспешен период од годината. Подгответе се!

Прочитајте повеќе тука.

РАК

Интимноста бара работа и посветеност! Марс влегува во длабочините на Водолија во вторник, охрабрувајќи ве да ја откриете, а не да ја криете својата вистина. Потоа Венера влегува во Водолија во петок, што го центрира чувството на доверба и безбедност кон градење интимност - особено за време на саботната врска Венера-Плутон. Сезоната на Риби започнува во недела и ве води во нови хоризонти, а можеби дури и во нови земји. 

Прочитајте повеќе тука

ЛАВ

Најдете начин да дојдете до победа! Марс влегува во романтична Водолија во вторник и ви помага да преговарате  и да победите. Потоа, Венера влегува во Водолија во петок и привлекува хемија во вашите врски, особено под саботната врска Венера-Плутон. Сезоната на Риби започнува во недела и ви помага да ја истражите вашата врска со сексуалноста, интимноста и довербата.

Прочитајте повеќе тука.

ДЕВИЦА

Бидете внимателни. Марс влегува во Водолија во вторник, охрабрувајќи ве да ги следите вашите навики со цел да дојдете до подобри резултати. Потоа, Венера влегува во Водолија во петок и ве потсетува дека малите детали во врската се тие што создаваат блискост. Свртете се кон малите нешта за време на саботната врска Венера-Плутон. Сезоната на Риби започнува во недела и го започнува вашиот најромантичен период од годината!

Прочитајте повеќе тука.

ВАГА

Вие вредите! Марс влегува во Водолија во вторник, инспирирајќи ве да се приземјите и да најдете совршено ниво на самодоверба. Потоа, Венера влегува во Водолија во петок, носејќи ви сјај и магија кога станува збор за романса. Искористете го и ризикувајте за време на саботната врска Венера-Плутон. Сезоната на Риби започнува следната сабота и повторно ја става вашата благосостојба на врвот на листата на приоритети, со пристап „само за мали цели“ за успех.

Прочитајте повеќе тука.

ШКОРПИЈА

Што е „дом“ за вас, драги Шкорпии? Марс влегува во Водолија во вторник, помагајќи ви да се залагате за вашите емоционални потреби. Потоа, Венера влегува во Водолија во петок, привлекувајќи луѓе кои ја почитуваат вашата чувствителност како силна страна. Покажете ги вашите чувства под саботната врска Венера-Плутон. Конечно, сезоната на Риби започнува во недела, што ви носи креативно размислување и самодоверба.

Прочитајте повеќе тука.

СТРЕЛЕЦ

Бидете концизни, јасни и љубезни! Марс влегува во Водолија во вторник, што ви носи задача да ја кажете вистината со јасност и емпатија. Венера влегува во Водолија во петок, што ги носи добрите комуникатори кон вас. Дајте приоритет на комуникацијата за време на саботната врска Венера-Плутон. Сезоната на Риби започнува во недела, а во овој период, главниот фокус е на емоционалната интелигенција.

Прочитајте повеќе тука.

ЈАРЕЦ

Практикувајте го она што го знаете! Марс влегува во Водолија во вторник и ве поддржува да живеете во склоп на вашите вредности. Венера влегува во Водолија во петок и ве предизвикува да ги практикувате вашите вредности во романтичните врски, особено за време на саботната конјункција Венера-Плутон. Сезоната на Риби започнува во недела, а за вас ова е период на љубопитност.

Прочитајте повеќе тука.

ВОДОЛИЈА

Среќен роденден, Водолија! Марс влегува во вашиот знак во вторник и ве благословува со страст и моќ да ги остварите вашите соништа. Венера влегува во вашиот знак во петок и им дава голем поттик на вашите романтични напори. Вие можете сè! Искористете ја шансата за љубов под саботната конјункција на Венера-Плутон! Сезоната на Риби започнува во недела, а вие имате задача да живеете во склоп со  вредностите што ќе ве однесат во ново животно поглавје.

Прочитајте повеќе тука.

РИБИ

Пуштете ги работите да си одат. Оваа недела ви нуди голема шанса за заздравување кога Марс ќе влезе во Водолија во вторник и ќе ви даде храброст да се збогувате со вашите минати модели на размислување и однесување. Венера влегува во Водолија во петок и ве инспирира да сакате побестрашно во сегашноста. Само не го внесувајте минатото во сегашноста за време на саботната конјункција на Венера-Плутон. Конечно, вашиот роденденски месец започнува во недела и Сонцето изгрева на ново поглавје од вашиот живот!

Прочитајте повеќе тука.