Направете егзотична торта која ќе ве чини до 300 денари. Ем ефтино, ем вкусно и супер декорирано.

СОСТОЈКИ:

500 мл слатка павлака

500 мл масен јогурт

150 грама шеќер во прав

1 ќеса желатин

1 пакување пишкоти

200 грама боровници

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Ставете го желатинот да набабри, па помеѓајте го со шеќерот во прав.

Во топол јогурт вмешајте го желатинот да се растопи

Измаете ја слатката павлака и соединете ја со јогуртот

Смесата ставете ја во калап намачкан со малку масло

Ставете овошје одозгора

Уживајте!