Овој напиток пијте го секое утро и за неколку дена ќе забележите неверојатни резултати.

Потребно ви е:

– 5 суви сливи

– 1 лажица лен

– 1 лажица чиа семе

– 2 шолји кокосово или бадемово млеко

Подготовка:

Исецкајте ги сливите а потоа заедно со останатите состојки ставете ги во блендер. Тоа е целата постапка која треба да ја направите. Штом се пробудите, испијте го овој напиток и не јадете ништо во наредните половина час до еден час.