Нападнато 16-годишно момче во Скопје

Нападнато 16-годишно момче во скопската населба Аеродром. Како што стои во билтенот на МВР, утринава  во 03.10 часот во Полициската станица Аеродром, Д.С.(46) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00.10 часот во близина на булевар „Јане Сандански“, неговиот 16-годишен син, додека седел со неговите другари бил, физички нападнат од непознато лице.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

nike air max 1 sale