Новата година е можност за сумирање на резултатите. Какви сме биле, што очекуваме и на какви промени се надеваме во следната година. Кога сме веќе кај следната година, еве кои датуми се наважни за секој хороскопски знак, особено кога станува збор за носењето одлуки.

Овен

12.06. – Прекрасен ден за љубов.
22.04. – Неочекувана романтична средба.
24.12. – Неочекувана складна промена и спој на старото и новото.

Бик

10.06. – Хармонија во љубовта и душата.
26.06 – Прилив на сила, регенерација и оптимизам.
03.08 – Олеснување и подобрување на односите.

Близнаци

10.09. – Раст на оптимизмот и подобри љубовни можности.
10.11. – Засилување на енергијата и силата во вас.
25.12. – Мир и среќа и во љубовта и во душата.

Рак

09.06. – Ќе си ја преиспитате својата животна филозофија, ќе дојдете до решение, но почнете да  ги носите одлуките од утре.
06.07 – Здрав пристап кон љубовта и среќа во љубовта.
24.08. – Ден за опуштање и одморање, не се форсирајте.

Лав

20.07. – Ден за стабилна и долготрајна врска, некои ќе се решат и на следен чекор.
03.08 – Енергијата повторно тече како што треба, а вам ви се враќаат силата и мирот.
14.08. – Од денес ќе ви стане јасно на каде тера вашата врска.

Девица

09.06. – Бидете отворени за другите, тие го имаат главниот збор, но одлучувајте од утре.
27.08. – Олеснување, среќа, хармонија по некаква бура, мир, љубов, сѐ ќе биде добро.
01.09. – Подготвени сте да заклучите една фаза и да отворите нова, но одлучувајте од утре.

Вага

23.06. – Одете таму каде што се чувствувате добро, свртете се на шала и држете се до фактите.
10.09. – Радувајте се, почнува вашата среќна година која ја чекате 12 години.
25.12 – Хармонија, среќа, љубов и мир во душата.

Скорпија

04.06 – Ќе ве заплисне бран на енергија и ќе трае повеќе месеци.
27.06. – Ден за нежна, искрена, возвишена и ветувачка љубов како од филмовите.
03.08. – Многу сте работеле, сте се бореле и сте напредувале, сега следи опуштање и мир.

Стрелец

14.08. – По длабоки и зрели преиспитувања, конечно знаете што ви треба.
24.08. – Ден за храбри, можете да преместите планини, подготвени сте да одите на се или ништо, но немојте да правите ништо ако мислите дека е на сила.
30.10 – Ден за долготрајна љубов.

Јарец

03.06 – Ден за длабока, фатална, судбинска љубов или средба на која ќе бидете исклучително привлечни.
10.08. – Хармонија, мир, среќа и исполнетост во душата.
28.09. – Се чувствувате како да имате енергија за двајца.

Водолија

07.06 – Бран од емоции расте во вас, вие сјаете.
02.12 – Полн погодок во реализирање на вашите замисли и идеали во дело.
24.12. – Пресреќни сте помеѓу луѓето затоа што спојувате и стари и млади, нови и стари пријатели.

Риби

09.06 – Чувствувате дека некои работи одат кон својот неминовен крај и дека следи нешто сосема ново. Промената е тука, но одлучувајте од утре.
20.07 – Магичен ден за љубов на кој ќе се сеќавате целиот живот.
16.09. – Немојте да се опиете, сонувајте, создавајте и уживајте, но останете и на земја.