Најубавиот летен пијалок: Лимонада со лубеници

Ова е освежителен пијалок кој ќе ве олади во текот на топлите летни денови.

Потребни состојки:

Свежо цеден сок од 2 лимони

2 кришки лубеница

мраз

Ставете ги лубеницата и цедениот сок од лимон во блендер. На крајот ставете во чаша и додадете неколку коцки мраз.

Уживајте во убавиот летен вкус.