Најновата и најефикасната лимонада диета

Ви презентираме една практична и многу ефикасна диета на база на лимон, која на многумина им помогнала  во справување со вишокот на килограми. Пробајте и Вие и уверете се’ во моќта на оваа диета.

Појадок: појадокот е ист секое утро и се состои од чај од лимон, или лимонада исклучиво без шеќер, и едно парче двопек

Понеделник

Ручек: овошна салата со лимонов сок, младо сирење, зелена салата зачинета со лимонов сок.

Вечера: варено јајце, варен спанаќ зачинет со лимонов сок, парче интегрален леб.

Вторник

Ручек: Ослич со малку масло и повеќе лимони, варени брокули и парче интегрален леб.

Вечера: Парче, варено пилешко месо, печена пиперка со лимонов сок, парче интегрален леб.

Среда

Ручек: овошна салата со лимонов сок, зелена салата зачинета со лимонов сок, порција шпагети.

Вечера: Морска риба со многу лимон, компир салата.

Четврток

Ручек: овошна салата со маслиново масло и лимонов сок, моцарела, парче интегрален леб.

Вечера: морски плодови со лимон.

Петок

Ручек: чорбеста боранија, мешана салата со многу лимонов сок, парче интегрален леб.

Вечера: варено јајце, парче интегрален леб, јогурт.

Сабота

Ручек: јунешка шницла, варена зелка со лимонов сок, парче интегрален леб.

Вечера: Jajце варено, зелена салата со лимонов сок, интегрален леб.

Недела

Ручек: порција чорбест грав, зелена салата со повеќе лимонов сок, парче интегрален леб.

Вечера: младо сирење, мешана салата со лимонов сок, парче интегрален леб.

cheap nike free run 5.0