Најмоќниот лек на светот: Паста од мед и лук

Кога ќе ги измешате двете најздрави состојки на светот, добивате моќен лек.

Многу експерти посочуваат дека ваквата комбинација може да обезбеди превенција за различни болести, вклучувајќи го и ракот. 

Медот ги истакнува корисните својства на белиот лук. Конзумирајќи ја ваквата паста цела недела на празен желудник, значително го подобрувате своето здравје.

Потребно ви е 1 шолја мед, 10 чешниња лук

Смелете го лукот во блендер и ставете го во тегла, а потоа додајте го медот. Затворете ја теглата и оставете ја да отстои на студено место околу  1 недела. Овој лек земајте го секој ден во текот на неделата на празен стомак и тоа само по 1 лажица.

Потоа направете пауза, па по неколку недели повторно продолжете со овој лек.