Најдобриот утрински напиток за слабеење: Резултатите се видливи само за неколку дена

Ова е многу едноставен утрински напиток, кој ги топи непотребните маснотии. Станува збор за комбинација од чија семе, мед, лимон и вода.

Оние кои ја пробале оваа метода на слабеење велат дека навистина помага, а дека резултатите се видливи само за неколку недели. Освен тоа, станува збор за состојки кои се мошне здрави така што целото тело има корист од него.

Состојки:

1 лажица чија семе

1 лажица мед

Сок од 1 лимон

1 чаша вода

Начин на подготовка:

Ставете ги чија семките во вода да отстојат околу 1 час (можете тоа да го направите и од претходната вечер). Додајдете го сокот од лимон и медот и добро измешајте. Доколку ви пречи желето од чија семето, ставете ги сите состојки во блендер.

Конзумирајте го секое утро на празен стомак.

nike air max 1 sale