На овие хороскопски знаци им следи голема финансиска среќа во октомври

На 3 октомври Меркур ќе почне да се движи директно, што ќе им ја отвори финансиската врата на сите знаци од Зодијакот без исклучок. Сепак, астролозите идентификуваа неколку хороскопски знаци кои ќе имаат повеќе среќа од другите.

Астролозите ги анализираа позициите на ѕвездите во октомври и открија кои хороскопски знаци ќе имаат повеќе среќа од другите. Сите „најопасни“ денови ќе бидат на крајот на месецот, па на астролозите им било многу полесно да ја анализираат моменталната ситуација од вообичаено.

Близнаци

За Близнаците, Меркур е една од најважните планети. Ова ќе биде многу добар месец за промена на насоката. Сега е идеaлното време да пробате нешто ново. Астролозите советуваат да не се плашите од промена на средината. Можете да одите на службени патувања, да комуницирате со колегите, да стекнете искуство. За да го направите ова, воопшто не е неопходно да читате книги или да посетувате курсеви за професионална обука. Доволно е внимателно да ги слушате советите на мудрите луѓе околу вас. Многу е веројатно дека Близнаците ќе бидат на врвот во сите правци во октомври. Тие ќе можат да заработуваат повеќе и да ги трошат своите пари попаметно и поефикасно.

Девица

Силниот Меркур ќе ви даде зелено светло за само-развој. Оваа планета значително ќе ја подобри меморијата на претставниците на овој знак, ќе го забрза донесувањето на важни одлуки и ќе им даде можност да бидат покреативни во решавањето на познатите проблеми. Октомври ќе биде значаен и финансиски важен есенски месец за вас. Најверојатно ќе можете да најдете начин како совршено да ги вложите своите средства за да не ги загубат во иднина.

Вага

Вагите ќе добијат поддршка од Меркур, но влијанието на нивниот главен двигател Венера ќе го почувствувате повеќе од кога било. Ќе имате шанса да бидете попродуктивни на апсолутно секој аспект поврзан со работата. Ве очекува зголемување на приходите доколку се занимавате со физичка работа. На спортистите, но и на интелектуалците ги очекуваат големи успеси и рекорди. Финансискиот успех ќе ги придружува и многу Ваги кои се занимаваат со модната индустрија како модели, дизајнери, стилисти и така натаму. Секој кој се занимава со убавина ќе добие силна желба, мотивација и инспирација, што неминовно ќе резултира со зголемување на приходите.

Јарец

Влијанието на Венера и Меркур ќе биде исклучително значајно. Ова е причината зошто астролозите го вклучија овој хороскопски знак во листата на финансиски среќни луѓе. Ќе можете да достигнете ново ниво на продуктивност. Ова ќе биде неверојатен месец за нови почетоци. Исто така, ќе можете да пробате нешто ново. Интуицијата ќе се подобри, па времето за донесување важни одлуки драстично ќе се намали. Ова е совршено време за промена на насоката.