МВР соопшти за вчерашното громорозно убиство, познат идентитетот на убиениот

Жител на Липково починал, откако бил прободен со нож, соопшти вечерва кумановската полиција.

–Вечерва, околу 18:45 во сeло Липково пронајден е прободен со нож Ј.С.(1977), кој од здобиените повреди починал. Во врска со случајот приведено е едно лице, соопшти СВР Куманово.

Полицијата работи на расчистување на случајот.