МВР со детали за верижниот судир во Аеродром

Утрово се случила сообраќајна незгода во скопски Аеродром во која учествувале четири возила.

-На 31.03.2023 во 07.30 часот на бул. „Србија“ настанала сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Сузуки Витара“ со скопски регистарски ознаки управувано од Г.К., ПМВ „Рено Меган“ со скопски регистарски ознаки управувано од В.С., ПМВ „Пежо 208“ со скопски регистарски ознаки управувано од Д.П. и ПМВ „Дачија Логи“ со скопски регистарски ознаки управувано од Х.А, информираат од МВР.

Од незгодата причинета е материјална штета.