Вчера околу 16,50 часот во Скопје на ул.„Баница“ настанал пожар во зграда, при што се опожарени осум подрумски простории кои една аптека ги користела како магацински простор.

Во пожарот 10- годишно девојче вдишало чад и било однесено во Клиниката за токсикологија, информираат од МВР.