МВР: 478 лица не ја почитувале мерката за носење маска

Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 478 прекршоци во однос на мерката за неносење лична заштита на лице. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.