Пронајдено тело на мртов скопјанец во автомобил.

Синоќа, во еден часот по полноќ, во патничко возило „Хјундаи“ случајни минувачи го пронашле мртвото тело на 42-годишниот Г.С. од Скопје, соопштуваат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.