Момче ограбено во градски автобус

На 14.03.2022 во 21.40 часот во Полициската станица Драчево, Е.Н.(45) од Скопје пријавил дека околу 21.30 часот на ул.„Иван Хаџиниколов“, во автобус две лица со закана од неговиот син одзеле мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.