ММА: Стефан за пет минути го среди противникот од Србија (ВИДЕО)

Викендот што измина се одржа ММА-натпревари во Велес каде што настапија борци од Македонија, но и од соседството.

На турнирот имаше десетина борби, а присутните уживаа во секоја од нив.

Еден од нашите најдобри борци на турнирот во Велес беше и Стефан Пецевски, кој на својот противник од Србија му одржа добра лекција.

 

 

Фот/ Видео: Телеграф

nike air max 1 sale