Млада девојка прегазена на скопски булевар, пренесена е во Клинички

22-годишна девојка од Дебар, пешак, прегазена во Скопје.

На 28.11.2022 во 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, патничко возило „рено“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(33) од Скопје, удрило во пешакот Н.Б.(22) од Дебар. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Н.Б. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти полицијата. 

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.