Млад скопјанец уапсен во Центар

На 12.10.2021 во 17.20 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на Центар го лишиле од слобода Б.П.(25) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.