Млад скопјанец физички нападнат поради недоразбирање во сообраќајот

Млад скопјанец бил физички нападнат поради недоразбирање во сообраќајот. 

Во Полициската станица Драчево, вчера во 21:15 часот, М.П.(20) пријавил дека околу 18 часот пред тобако на подрачје на Драчево, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице.

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот.