СОСТОЈКИ:

100 гр. кравјо сирење 

200 гр. брашно 

200 гр. маргарин 

малку сол

ПОДГОТОВКА:

Се меша сирењето во сад ситно издробено со брашното и маргарин, како и прстофат сол. 

Се прави тесто, се развлекува кора, па се вадат погачи со шолја. 

Секоја погача се става во плех со маргарин и се пече на 200 степени околу 30 минути. 

Пред печењето на средина направете со прстот вдлабнатина, па по печењето може да си ставите сирење во неа.