Мијте го лицето со сода бикарбона, резултатите ќе ве воодушеват

Голем е бројот на луѓето кои имаат проблем со проширени пори на кожата, особоено во делот околу носот. Проблемот најчесто, не се самите пори, туку нечистотијата која се собира во нив и прави најразлични видови на проблеми. 

Не е можно да се ослободиме од порите бидејќи тие се дел од нашата кожа, но дефинитивно постои начин да ги направиме помали. За таа цел нема потреба да даваме големи суми на пари на скапи креми или медицински третмани. 

Мора да се напомене дека луѓето кои имаат мрсна кожа, почесто имаат проблеми и со проширените пори, во однос на луѓето кои имаат главно сува кожа. Во овој текст ќе ви покажеме како најефикасно, безболно и најефтино да се справите со проширените пори и митесерите кои настануваат поради нив. 

Видеото кое се појави на популарната социјална-мрежа „ЈуТјуб“ објаснува како со помош на користење на сода бикарбона, која е лесно достапна и ја има во речиси секое домаќинство, може да се намали ефектот на проширени пори на кожата. Таа е многу ефикасна во уништување на изумрените ќелии на кожата, како и нечистотијата која предизвикува затнување на порите. Погледнете го видеото:

 

 

new nike air max 2019