Мицкоски и Сијарто ќе одржат заедничка прес конференција

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе одржи заедничка прес конференција со министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто.

Како што најавија од партијата, прес конференцијата ќе се одржи во 12 часот пред централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ.