„Мерцедес“ удрил во 79-годишна жена во Неготино

Вчера утрото во 10:30 часот во Неготино на ул.„Маршал Тито“ патничко моторно возило „мерцедес“ со неготински регистарски ознаки, управувано од М.М. (50) од Неготино, удрило во В.Т.(79) од Неготино.

Со тешки телесни повреди се здобила В.Т., која била пренесена во Клиника за хируршки болести „Св.Наум Охридски“-Скопје за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Неготино, соопшти полицијата.