„Медена земја“ е во потесен избор во две категории

Американската филмска академија денеска треба да ги соопшти номинациите со петте кандидати во трка за „Оскар“ за церемонијата на доделување на престижната награда која ќе се одржи на 9 февруари во Лос Анџелес.

Нашиот наградуван филм „Медена земја“ е во потесен избор во две категории – за најдобар документарец и за најдобар странски филм.

Asics shoes | Air Jordan Release Dates 2020