Маж се обидел да силува малолетно девојче во Скопје

Скопјанец се обидел да силува малолетно девојче, а случајот го пријавила мајката.

Според информациите од МВР, се работи за Е.М. (53) од Скопје, кој се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.