Маж почина кај Порта Македонија

Повозрасно лице починало денеска во центарот на Скопје.

Дел од медиумите пренесоа дека загина пешак, но од полицијата велат дека кај нив нема пријава за таков случај.

Од МВР за Курир велат дека не станува збор за сообраќајна несреќа. Според пријавата која ја добиле, на маж на возраст од 84 години му се слошило, по што паднал и починал.

Полициски екипи се на терен.