Маж од струшко ја нападнал сопругата на Бадник

Случај на семејно насилство влезе во полицискиот билтен.

На 06.01.2022 година во ОВР Струга, пријавено e дека Б.Ш.(30) од струшкото село Октиси во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.