Педесет годишниот скопјанец Д.Б. вчера попладне пријавил дека во петокот околу 7 часот бил каснат од куче бездомник додек се движел на Камениот мост.

Кучето го каснало во пределот на десната потколеница.

Тој веднаш се упатил во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.